Що можна і не можна брати в ручну поклажу?


Перший політ це завжди хвилююча та відповідальна подія. Хочеться, щоб усе пройшло за планом.


Насамперед, давайте визначимося з габаритами ручної поклажі. Стандартний розмір зазвичай не перевищує 50х40х20 см, а вага може варіюватися від 5 до 10 кг. Ці характеристики залежать від авіакомпанії та рейсу, тому краще завжди уточнювати цю інформацію.


Що дозволено і заборонено брати в ручну поклажу? Давайте розбиратися!


  1. Особисті речі:

  • Документи – паспорт/ квитки/ та інші;

  • Електронні девайси – ноутбук/ камера/ навушники/ зарядні пристрої 

( перед тим як взяти з собою дрон для зйомки, переконайтеся, що він не заборонений у країні призначення; павербанки з ємністю до 100 Вт⋅год можна перевозити в ручній поклажі без необхідності повідомлення авіакомпанії, якщо об'єм акумулятора буде вищий, у деяких авіакомпаній необхідно просити дозвіл на перевезення в ручній поклажі, павербанки ємністю понад 160 Вт⋅год – заборонені до перевезення в ручній поклажі та зареєстрованому багажі);

  • Гаманці, гроші, кредитні картки.

Рекомендуємо брати дрібні гроші в валютах: долар і євро, і переконайтеся, що ваша банківська картка може працювати в режимі офлайн – на випадок, якщо ви захочете щось придбати під час польоту.


  1. Рідинa та косметика

  • Рідинa – до 100 мл в окремій прозорій упаковці (загальний об'єм не більше 1 літра). Можна взяти порожню пляшку, яку ви зможете наповнити водою після проходження контролю ручної поклажі. Також можна буде придбати питну воду в зоні Duty Free.

  • Гігієнічні засоби: зубна щітка, зубна паста, гребінець (рекомендуємо брати в ручну поклажу на довгі перельоти, щоб була можливість освіжитися в літаку або під час пересадки);

  • Косметика – креми, лосьйони, парфуми в межах допустимого об'єму (до 100 мл і не більше 1 літра), а також упаковки під тиском (дезодорант/сухий шампунь/лак для волосся/ тощо – в ручну поклажу брати не можна).


  1. Медикаменти 

Ліки в розумній кількості, яка вам може знадобитися під час польоту. Для сильнодіючих препаратів рекомендуємо мати при собі рецепт від лікаря.


  1. Їжа та напої

  • Перекуси (шоколад, горіхи, батончики, сендвічі);

  • Напої – більшість аеропортів при огляді ручної поклажі попросять вас або викинути пляшку, або вилити з неї рідину. Після проходження огляду ви зможете набрати воду в питних кранах або придбати в зоні Duty Free.

  • Дитяче харчування – не підлягає загальним нормам 100 мл, ви маєте право взяти стільки, скільки потрібно вашій дитині на час польоту. Важливо знати, що пляшечки з дитячим харчуванням проходять окремий контроль, оригінальна упаковка і прозорі пляшки прискорюють процес проходження.


Заборонено – вибухонебезпечні предмети, спортивне обладнання, зброя, колючі предмети (манікюрний набір/ножиці), запальнички, токсичні та радіоактивні речовини.


Вищезазначені правила можуть варіюватися в залежності від авіакомпанії, рейсу і країни призначення. Обов'язково перевіряйте цю інформацію безпосередньо у перевізника перед вильотом.